KOLPING CLOUD

Název projektu: Kolping Cloud

Číslo projektu: 62500-2023-004-AG5-0024

Grantová výzva: Active Citizens Fund – Akční granty – Posílení neziskových organizací 2023
Období realizace: 1. 9. 2023 – 30. 4. 2024

Kontaktní osoba: Miroslava Stejskalová, DiS.

Anotace: Hlavním cílem projektu je bezpečnost spravovaných dat (především dokumenty organizace) a stabilní a bezpečný provoz IT řešení (např. účetnictví). Cílem je v max. možné míře přesunout provozovaná IT řešení a

data z již nevyhovujícího a rizikového on-premise prostředí do bezpečného a výkonově konfigurovatelného cloudového prostředí. Dále pak umožnit vzdálený a bezpečný přístup i k řešením, ke kterým v současnosti jejich uživatelé vzdáleně přistupovat nemohou (aplikace běžící na VM v on-premise).

„Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.“

Annotation: The main goal of the project is the security of managed data (mainly documents of the organization) and stable and secure operation of IT solutions (e.g. accounting). The goal is to move the IT solutions in operation as much as possible and

data from an inadequate and risky on-premise environment to a secure and performance-configurable cloud environment. Furthermore, enable remote and secure access to solutions that currently cannot be remotely accessed by their users (applications running on VMs on-premise).

“The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.”)